Biedrība “Your Way”

IMG_0244 IMG_0245 IMG_0247 IMG_0248 IMG_0250 IMG_0251

Pirms kāda laika man piedāvāja doties Eiropas brīvprātīgajā darbā uz Maķedonijas mazpilsētu Kavardarči. Mana nosūtošā organizācija ir biedrība RED „Radošo efektu darbnīca”. Lai gan man tas bija kaut kas jauns, tomēr es piekritu, jo kā nekā, gribas jau kaut ko jaunu! 🙂 Un tā es pašā jūnija sākumā devos ceļā!

Sākumā es ierados Serbijas pilsētā Belgradā, kur mani sirsnīgi sagaidīja vairāki taksisti, kas piedāvāja savu pakalpojumu. He, un es neatturējos no viņu sirsnības un vienam, protams, piekritu, jo man tālāk vajadzēja nokļūt pilsētas autoostā. Tā es devos uz autoostu, lai tālāk dotos uz galvaspilsētu Skopji, kur mani jau gaidīja jauniešu centra vadītāja un brīvprātīgo galvenā koordinatore Aleksandra Rikova.

Pēc garā ceļa jau devos uz savu jauno dzīvesvietu, un tur jau gaidīja vēl citi brīvprātīgie kā, piemēram no Itālijas, Lietuvas, Portugāles, Francijas, AS un Dānijas.

Tā es arī sāku savas darba gaitas Maķedonijas pilsētiņas jauniešu centrā „Kreaktiv”. Lielākoties mani darba pienākumi ir montēt video, taisīt flaijerus un dažreiz nedarīt pilnīgi neko, vienkārši labi pavadot laiku ar vietējiem jauniešiem un bērniem.

Līdz šim mēs esam īstenojuši nelielu projektu, veidojot nelielu īsfilmu par sociālo atstumtību un teikšu, ka mums visiem kopā izdodas ļoti labi, jo jaunieši šeit tiešām ir atsaucīgi un vēlas darboties, palīdzēt apkārtējiem un, protams, sev pašiem!

Nesen visi kopā devāmies uz pateicības svētkiem pilsētā Vozari Mūzika tīri tā neko, 5 stundu garumā visi arī dejoja, tas bija tik forši, ka visi bija vienoti.

Ja runājam par to, kāda ir daba, tad teiktu, ka ir apkārtne ir diezgan kalnaina, un skats no kalniem ir vienkārši burvīgs, var pārredzēt visu vietējo apkārtni.

Maķedonijā būšu līdz pat 1.februārim, līdz ar to gan jau būs auni piedzīvojumi un pieredze.

Guntars Celmiņš

Raksts kopēts: http://www.labisbabis.lv/?section=20&id=2642

Visas autortiesības patur: http://www.labisbabis.lv

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s