POPiela 2015

Arī šogad, 13. februāri Tirzas pamatskolā norisinājās “POP iela 2015”, kuru organizēja biedrība „Your Way” sadarbībā ar Tirzas pamatskolu

Šogad jaunieši tiešām jau bija gatavojušies šim pasākumam, izrādot savu entuziasmu un iniciatīvu!

Tirzas pamatskolā “POP iela” jau norisinās 4. gadu pēc kārtas, tādēļ jauniešiem, un bērniem tas vairs nav pārsteigums, bet gan liels prieks! Tādēļ, pasākumu jau otro gadu pēc kārtas, atklāj pirmskoliņa ar savu priekšnesumu! Ieskats no pagājušā gada:

“Valentīndienas priekšvakarā pozitīvā gaisotnē aizritēja ikgadēja POP iela. Skolotāju un rīkotāji ir ievērojuši, ka ar katru gadu pasākums piesaista arvien vairāk dalībnieku, priekšnesumu sagatavotība un kvalitāte nu jau ir laba un pat ļoti laba. Paldies jauniešu biedrībai „Your Way” par šo tradīciju (kopš 2012. gada) rīkot POP ielu mūsu skolā. Ir laba sajūta vērot, ka rosās jaunieši, organizējot un vadot pasākumu, cik aizrautīgi un patstāvīgi darbojas skolēni. Ir jauki redzēt negaidīti, uzmirdzam līdz šim neatklātus talantus.”

Šogad pasākumā piedalījās 8 grupas, kur dziesmu tēmas bija 70’s 80’s gadi:

  1. “Tās esam tika mēs” Ricky Martin “Vida Loca” 1999
  2. “Aktīvie banāni” Petey MaVvz “Big Lambo” 2012
  3. “Vietējie apskāvieni” Elvis Presley “Jailhause rock” 1957
  4. “Just us” Adereje “Las Ketchup” 2002
  5. “Meitenes pasakā” Abba “Mamamia” 1975
  6. “Spārni” Boney M “Rasputin” 1978 3.
  7. “Bokseris” Survivor “Eye of the tiger” 1982
  8. “Čikāgas piecīši” Time warp

Bet katrs bija ieinteresēts šādu noteikumu īstenot! Šogad pasākuma uzvarētāji bija: 1. vietu izcīnīja “Vietējie apskāvieni” ar dziesmu Jailhause rock, bet 2. vietu ieguva “Čikāgas piecīši” ar dziesmu Time warp un 3. vietu izcīnīja grupa “Spārni” ar dziesmu Boney M “Rasputin” 1978. Bet skatītāju simpātiju izcīnīja “Aktīvie banāni”, kuri nenoliedzami izcīnīja arī “Grand Prix” balvu!

“Aktīvie banāni” būs tie, kas dosies tālāk dosies uz Līgatni, lai pārstāvētu gan savu novadu, gan arī pagastu!

Jau zināms, ka, Tirzas pagastā norisinājās “Starpnovadu POP iela”, kur tika aicinātas dažādas skolas, lai prezentētu savu priekšnesumu! Pagājušajā gadā ceļojošo kausu izcīnīja Līgatnes vidusskola!

Vissirsnīgāko “PALDIES” vēlamies par atbalstu un draudzību Tirzas pamatskolas direktorei S. Ziepniecei, SIA “DIMDIŅI”, Gulbenes novada domei, Jaunatnes lietu speciālistei I. Vanagai, “SLB”, Tirzas pagasta pārvaldei.

Protams vēlamies lielu paldies pateikt: Tirzas pamatskolas pašpārvaldei par uzņēmību sagatavot pasākuma norisi, Anetei Ziepniecei par skaistām bildēm, un citiem, kas aktīvi piedalījās pasākuma organizēšanā vai vadīšanā!

P.S Vēlos arī uzrunāt citas skolas būt aktīviem: Tādēļ aicinu piedalīties “Starpnovadu POPiela 2015 – Līgatne”, sīkāka informācija: yourway@inbox.lv

Advertisements
Mala

 

24. martā Tirzas pagasta kultūras namā pirmo reizi norisinājās “Starpnovadu POPiela 2014”, kuru organizēja biedrība “Your Way” sadarbībā ar Tirzas pamatskolu un Tirzas pagasta pārvaldi. 

Uz konkursu tika aicināti Lejasciema pagasts, Litenes pamatskola, Līgatnes novada vidusskola, protams, arī paši Tirzas pamatskolas jaunieši. “Starpnovadu POPiela 2014” GRAND Prix balvu un 1. vietu ieguva Līgatnes novada vsk., bet 2. un 3. vietu ieguva Litenes un Tirzas jaunieši. Pateicību saņēma Lejasciema pagasta dalībnieki. Pasākumā varējām vērot visdažādākos priekšnesumus.

 

Pasākumu vērtēja:

Atis Barinskis – Gulbenes tautas teātra aktieris

Jana Igaviņa – Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Anita Birzniece – Izglītības darba speciāliste

 

POPielas tradīcija Tirzas pagastā aizsākām pirms trim gadiem Tirzas pamatskolā, kur skolas jaunieši un bērni cītīgi gatavoja savus priekšnesumus, lai parādītu citiem, ko tad nu ir sagatavojuši. Tā arī līdz šim esam saglabājuši šo tradīciju un vēlamies paplašināt šo tradīciju arī aiz novada robežām. Un tādēļ nākamajā gadā to rīkos Līgatnes novada vidusskola.

 

Pagājušajā gadā biedrība “Your Way” sāka sadarboties ar Līgatnes novada vidusskolu, kur Tirzas pamatskola ieguva 1. vietu POPielā!

 

Sakām lielu paldies katram, kas atsaucās piedalīties šajā konkursā un ceram, ka nākamajā gadā dalībnieku pulks pieaugs.

 

Vēlamies arī pateikt lielo paldies Tirzas kultūras nama vadītājai Aldu par sirsnīgu sagaidīšanu!

 

Biedrības “Your Way ” vārdā,

Guntars Celmiņš

SAM_2787 SAM_2774 DSCN4833 DSCN4746 DSCN4696

http://labisbabis.lv/?section=20&id=2874

 

Starpnovadu POPiela Tirzā izkanējusi

Radošā darbnīca „OTRĀ ELPA”

Pagājušā gada nogalē Gulbenes novada dome izsludināja „Gulbenes novada jauniešu iniciatīvu konkursu ” 2014. gadam. Konkursa tēma – 1. “Zaļais” dzīvesveids; 2. Starppaudžu sadarbība. Arī mēs, biedrība „Your Way” nolēmām startēt ar projektu par plastmasas, gumijas izstrādājuma otrreizējo dzīvi. Mūsu projekta „Otrā elpa” mērķis bija veicināt bērnu un jauniešu interesi un izpratni par plastmasas daudzveidīgo otrreizējo izmantošanu, pārveidojot, tos gan sadzīvē noderīgos priekšmetos, gan interesantos mākslas objektos un radīt bērnos un jauniešos vēlmi saudzēt dabu, nepiesārņojot to, bet gan rūpēties par tās saglabāšanu nākamajam paaudzēm. Un tā no 10.-20. martam piecās pēcpusdienās Tirzas pamatskolas 1.-4. klašu skolēni ar audzinātājiem un citiem brīvprātīgajiem zīmēja, līmēja, grieza, locīja, krāsoja. No PET pudelēm, piena pakām, skārda bundžiņām, CD diskiem, automašīnas riepām, plastmasas kanniņām tapa skaistas vāzes, trauciņi, paliktņi, eglīšu rotājumi, sienas dekori, putnu barotavas, puķu podi, sēžamie pufi, gaismas lukturi u.c. Bērniem tā bija jauna pieredze, arī nedaudz iegūta izpratne, kā pagatavot noderīgas lietas, nevis, sadedzinot, piesārņojot gaisu, vai arī sliktākajā gadījuma izmest dabā un līdz ar to piesārņot to. Lai bērniem par padarīto būtu gandarījums, tiks veidota darbiņu izstāde, gan skolā, gan arī citur. Pēc projekta izstādes darbiņi dāvinājuma veidā ceļos gan uz sociālajiem namiem, uz bērnu dārziem, gan uz dažādiem veikaliem un pat uz Cēsīm. Liels paldies projekta dalībniekiem, skolēniem, gan brīvprātīgajiem. Īpašs paldies skolotājiem – Ilzītei, Mārītei, Ligitai un Valērijam par atsaucību un sava brīvā laika veltīšanu tieši šim projektam.   „Šis paziņojums atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Savienībai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu”.

 

Fotoattēls0056 Fotoattēls0042 Fotoattēls0041 Fotoattēls0062 Fotoattēls0059 Fotoattēls0055 Fotoattēls0057 Fotoattēls0045 Fotoattēls0047

Biedrība “Your Way”

IMG_0244 IMG_0245 IMG_0247 IMG_0248 IMG_0250 IMG_0251

Pirms kāda laika man piedāvāja doties Eiropas brīvprātīgajā darbā uz Maķedonijas mazpilsētu Kavardarči. Mana nosūtošā organizācija ir biedrība RED „Radošo efektu darbnīca”. Lai gan man tas bija kaut kas jauns, tomēr es piekritu, jo kā nekā, gribas jau kaut ko jaunu! 🙂 Un tā es pašā jūnija sākumā devos ceļā!

Sākumā es ierados Serbijas pilsētā Belgradā, kur mani sirsnīgi sagaidīja vairāki taksisti, kas piedāvāja savu pakalpojumu. He, un es neatturējos no viņu sirsnības un vienam, protams, piekritu, jo man tālāk vajadzēja nokļūt pilsētas autoostā. Tā es devos uz autoostu, lai tālāk dotos uz galvaspilsētu Skopji, kur mani jau gaidīja jauniešu centra vadītāja un brīvprātīgo galvenā koordinatore Aleksandra Rikova.

Pēc garā ceļa jau devos uz savu jauno dzīvesvietu, un tur jau gaidīja vēl citi brīvprātīgie kā, piemēram no Itālijas, Lietuvas, Portugāles, Francijas, AS un Dānijas.

Tā es arī sāku savas darba gaitas Maķedonijas pilsētiņas jauniešu centrā „Kreaktiv”. Lielākoties mani darba pienākumi ir montēt video, taisīt flaijerus un dažreiz nedarīt pilnīgi neko, vienkārši labi pavadot laiku ar vietējiem jauniešiem un bērniem.

Līdz šim mēs esam īstenojuši nelielu projektu, veidojot nelielu īsfilmu par sociālo atstumtību un teikšu, ka mums visiem kopā izdodas ļoti labi, jo jaunieši šeit tiešām ir atsaucīgi un vēlas darboties, palīdzēt apkārtējiem un, protams, sev pašiem!

Nesen visi kopā devāmies uz pateicības svētkiem pilsētā Vozari Mūzika tīri tā neko, 5 stundu garumā visi arī dejoja, tas bija tik forši, ka visi bija vienoti.

Ja runājam par to, kāda ir daba, tad teiktu, ka ir apkārtne ir diezgan kalnaina, un skats no kalniem ir vienkārši burvīgs, var pārredzēt visu vietējo apkārtni.

Maķedonijā būšu līdz pat 1.februārim, līdz ar to gan jau būs auni piedzīvojumi un pieredze.

Guntars Celmiņš

Raksts kopēts: http://www.labisbabis.lv/?section=20&id=2642

Visas autortiesības patur: http://www.labisbabis.lv