Turpinājums sadraudzībai ar Līgatnes vidusskolu.

Iniciatīvu projekta „Esi mans draugs” laikā Tirzas pagastā, tuvāk iepazīstoties ar Līgatnes jauniešu iniciatīvas grupu, biedrība „Your Way” piedāvāja iespēju turpināt sadarbību ar Tirzas pamatskolu. Pasākuma dalībnieki tika izvēlēti atlases kārtā ar konkursa „POPIELA”’ palīdzību. Grand Prix ieguvēji ieguva iespēju piedalīties Līgatnes vidusskolas. „POPIELĀ”,  kā arī ekskursijā pa pilsētu.

Šī gada 8. martā saulainas dienas rītā visi ekskursijas dalībnieki uzsāka 2 stundu ilgu ceļu uz Līgatni. Mūsu pirmā pietura bija „Līgatnes rehabilitācijas centrs” , zem kura atradās padomju laika bunkurs ,tas bija paredzēts, lai tur nepieciešamības gadījumā varētu uzturēties valsts vīri, kuri tai laikā dzivojuši Latvijā. Šis civilās aizsardzības bunkurs atrodās apmēram 6m zem zemes un bija paredzēts, lai izturētu atombumbas sprādzienu. Bunkurs ir viens no retajiem, kurš vēl saglabājies līdz mūsdienām tādā veidā, kāds tas bijis agrāk. Ļoti liela pateicība jāizsaka Matīsam Švāģerim – bunkura gidam, kas iepazīstināja ar bunkura vēsturi.

Vēlāk mēs devāmies uz Līgatnes vidusskolu. Mums bija iespēja iepazīties ar skolas direktori un pavērot skolnieku ikdienu. Mums tika pasniegtas dāvanas, kuras bija saistītas ar Līgatnes papīra fabriku.

Tad mēs devāmies apskatīt Līgatnes vēsturisko centru un iepazīt Līgatnes pagātni un ar to saistītās ēkas, bijām apskatīt arī slavenās alas, kuras tikušas raktas dažādu iemeslu dēļ,  galvenokārt izmantotas kā ledusskapji.

Redzējām Līgatnes upi, kura ir ātrākā Latvijā un uz tās meklējami pirmsākumi papīrfabrikai. Pilsēta ir uzbūvēta papīrfabrikas darbinieku vajadzībām.

Pēc pilsētas apmeklējuma devāmies uz galveno brauciena iemeslu „POPIELU” , kurā sacentās vietējie Līgatnes skolas pārstāvji, Tirzas skolas „POPIELAS” uzvarētāji un aerobikas pulciņš.

Liels pārsteigums bija tas, ka gan „POPIELAS”  uzvarētāji un aerobikas pulciņš tika vērtēti un galu galā „Tirzas zosis” ieguva uzvaru kopvērtējumā, apsteidzot Līgatnes „POPIELAS” dalībniekus.

„POPIELAS”  noslēgumā visus vienoja dejas. Braucot mājās, ar iegūtu uzvaru un nogurdināti, visi bija priecīgi par labi pavadītu dienu…….

Lielu paldies gribam izsteigt Līgatnes vidusskolai, Tirzas pagastam un Tirzas pamatskolai.

Un atsevišķa pateicība Līgatnes pasākuma organizātoriem E. Trubačam, M. Švāģerim un D. Bērziņai, Tirzas pamatskolas pedagogiem G. Apinei un L. Bumburei par brīvprātīgu iesaistīšanos pasākumā.

Pasākuma organizatori: Biedrība „Your Way”

Raksta autors: E. Mironovs un D. Jansone

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s